Facebook Twitter Gplus RSS
magnify
Depresyon Nedir Tatlı Tarifi Dns Ayarları Cars
Home Fiat Ticari Araba DOBLO
formats

Ticari Araba DOBLO

Tarih 26 Ekim 2012 yazar içinde Fiat

Ticari Araba DOBLO

 

Fiat Doblo, üretiliş amacı doğrultusunda hizmet eden gayet kullanışlı bir araç. Kişilerin herhangi bir araç hakkında pozitif veya negatif bir yorum yaparken, o aracın hangi amaçla üretildiğine dikkat etmesi gerekiyor. Eğer biniş amaçlı üretilen bir araçla, ticari amaç ile üretilen Doblo’yu karşılaştırıp, ‘’Doblo’nun yolculukta yol tutuşu kötüdür.’’ Derseniz bu araca haksızlık yapmış olursunuz. Bu nedenle yorum yapılan aracı, kendi kategorisine koyup o şekilde değerlendirmek gerekiyor.

 

Ben bir işverenim ve 2005 yılından bu yana işyerimde Fiat Doblo kullanmaktayız. 2007 yılının başlarında yeni kasa olan Fiat Doblo alındı ve an itibariyle araç 100.000 km’de. Aldığımız ilk günlerde araç çalışmama sorunu çıkarmıştı. (Üretimden dolayı) Servisine başvuruldu ve gün içinde aracın bütün problemleri eksiksiz olarak halledildi. Ve o günden beri 120.000 km’dir aracı herhangi bir sorun olmadan kullanıyoruz.

 

Mantıklı düşünülürse 75 Hp’lik 1.3 Multijet motordan performans bakımından çok çok iyi bir şey beklememek gerekir. Bu araba motorunun asıl üretim amacının ekonomi olduğunu biliyorsunuzdur. Ayrıca herhangi bir arabadan daha ağır olan (1320 kilogram) Fiat Doblo’da motorun performansı gayet normal bir şekilde daha çok düşüyor. Fakat belirttiğim gibi, bu araba motorunun asıl üretim amacı ekonomidir ve gayette kullanışlı bir arabadır.

 

Yol tutuşu kısmına gelinirse Doblo,  normal bir binek amacıyla üretilen araca göre tabiki de daha kötüdür.  Çok azda olsa fizikten anlayan bir kişi, yalnızca Doblo’nun ağırlık merkezinin normal bir binek araca göre daha çok olduğu için yol tutuşunun diğer araçlara göre daha zayıf olduğunu her halükarda anlar. Fiat Doblo, ticari bir araç olduğu için binek otomobile göre tabiî ki daha yüksektir. Ben Dobloyu çok uzun süre kullandım, öyle internet aleminde abartıldığı kadar kötü bir yol tutuşu mevcut değil. Aracın alt ve üst limitlerini öğrendikten sonra rahat bir şekilde aracı kullanmak mümkündür.

 

İç mekanına gelince bu konuda kötülenecek hiçbir şey mevcut değil. Bagajının büyüklük kapasitesi de,  yaşam alanı da gereğinden fazlasıyla yeterli.

 

Yorumlarıma ilave olarak; Doblo ticari bir araçtır. O yüzden yukarıda belirttiğim gibi diğer otomobiller gibi iyi bir performans beklenmemelidir. Hız limitlerini aşıp zorlamadan, gereksiz ve yanlış kullanımlar yapılmadığı sürece hiçbir şekilde olumsuz bir yönü olmayacaktır. Kısaca şöyle diyeyim eğer araba almanızdaki amaç X noktasından B noktasına sorunsuz bir şekilde ve rahatça az yakıt harcayarak gitmekse Fiat Doblo gerçekten çok güz

 
 Share on Facebook Share on Twitter Share on Reddit Share on LinkedIn
No Comments  comments 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>